پیامک و sms

در این مقاله قصد داریم به بررسی دستگاه های ارسال پیامک پرداخته و معایب و مزایای آن ها را بررسی نموده و به کاربر اصلی آن بپردازیم .

در صورتی که یک کسب و کار تمایل به ارسال پیامک داشته باشد چند راه برای این کار پیشروی آن وجود خواهد داشت :

1 ) ارسال پیامک با موبایل :

مطمئنان هر شخص در لحظه‌ی اول برای ارسال پیامک به تعداد بالا به ارسال آن از طریق موبایل خودش فکر کرده و به دنبال نرم افزار یا اپلیکیشنی خواهد گشت که این کار را برای او انجام دهد .

اما این کار , کاری بیهوده بوده و کاملا غیر ممکن است زیرا سیستم هامل های موبایل های امروزه مانند اندروید و IOS از این کار جلوگیری کرده و امکان تعداد زیادی پیامک را در یک زمان کم گرفته و اپلیکیشن ارسال کننده هم ویروس شناخته شده و از روی موبایل شما پاک خواهد شد .

همچنین محدودیت بعدی ارسال پیامک در تعداد بالا با سیمکارت است که در بخش بعدی کامل بررسی خواهیم کرد .

ارسال پیامک با موبایل

2 ) ارسال با دستگاه های GSM (مودم ) :

مودم های GSM دستگاه هایی هستند که با قابلیت قرارگیری چندین سیمکارت , ارسال پیامک را در تعداد بالا انجام خواهند که البته مدتیست که دیگر کاربردی نداشته که به دلایل زیر میباشد :

اولا : ارسال پیامک از طریق سیمکارت کاری زمان بر بوده و اگر مثلا بخواهید به 1000 نفر پیامک ارسال نمایید بیش از 24 ساعت زمان شما را خواهد گرفت .

دوما : مخابرات و اپراتور ها از ارسال پیامک با تعداد بالا از سیمکارت ها جلوگیری میکنند . به شکلی که اگر به طور مثال سعی کنید از طریق یک سیمکارت در زمان در زمان 10 دقیقه 20 پیامک ارسال نمایید , آن سیمکارت برای مدتی غیر فعال شده و در صورت تکرار مکرر این اتفاق قابلیت ارسال پیامک سیمکارت شما به طور کامل غیر فعال شده و درنتیجه سیمکارت شما غیر قابل استفاده میشود که در صورت تمایل به تکرار این کار هزینه خرید سیمکارت های جدید بسیار بالا بوده و تقریبا ارسال پیامک به صرفه نخواهد بود .

مودم ارسال پیامک

3 ) پنل های پیامک :

پنل های پیامک یک امکان فوق العاده و عالی برای ارسال های پیامک به تعداد زیاد است که این پیامک های از طریق خطوط تبلیغات مخابرات مانند سرشماره های 5000 و 3000 ارسال میشوند که مزایا زیر را دارا میباشند :

1 ) سرعت ارسال بالا : همانطور که گفته شده ارسال پیامک با استفاده از سیمکارت بسیار کند و زمان بر بوده و به طور میانگین هر پیامک 30 ثانیه زمان خواهد برد اما با پنل های sms میتوان در چند دقیقه هزاران پیامک ارسال نمود .

2 ) قانونی بودن : ارسال پیامک انبوه با سیمکارت یک کار غیر قانونی بوده و در صورت تکرار مداوم پیگرد قانونی خواهد داشت اما ارسال پیامک با پنل یک کار قانونی بوده و هیچ مانعی ندارد .

3 ) هزینه به صرفه : هزینه ارسال پیامک در تعداد بالا بسیار به صرفه بوده و از تبلیغات بسیار کم هزینه اما تاثیر گذار میباشد .

4 ) امکانات متنوع : در بسیاری از پنل های پیامکی امکانات متنوعی مثل ارسال به یک ناحیه در نقشه , ارسال به بانک مشاغل و غیر وجود دارد .

اما با این همه مزایا معایبی هم دارد که شامل موارد زیر است :

1 ) در کسب و کار های حضوری دریافت شماره موبایل مشتریان کاری سخت و در مواردی مثل خانم ها تقریبا غیر ممکن است .

2 ) ارسال به بلک لیست یک از مشکلات اصلی پنل های پیامک است در صورتی که ارسال با سیمکارت این مشکل را ندارد ( در صورت عدم اطلاع از مفهوم بلک لیست میتوانید به مقاله بلک لیست چیست ؟ سری بزنید )

حال به بررسی دستگاه های ارسال پیامک یا همان دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتری پرداخته و عمل کرد آن را بررسی میکنیم :

پنل پیامک

4 ) دستگاه های ارسال پیامک :

این دستگاه ها مانند یک دستگاه POS در پیشخان فروشگاه ها قرار میگیرد به صورتی که فروشنده از مشتریان خود درخواست کرده که آنان شماره موبایل خودشان را وارد دستگاه نمایند .

معمولا این دستگاه ها که به دستگاه های باشگاه مشتریان نیز معروف هستند با وایفای کار کرده در شماره موبایل مشتریان را داخل پنل خود ذخیره میکنند . پنل این دستگاه ها که یک پنل پیامک نیز میباشد در مرحله اول پیامک خوش آمدگویی که یک پیامک از پیش تعریف شده توسط مشتری است را در کمتر از 10 ثانیه برای مشتری ارسال میکند .

این پیامک ها معمولا مانند کارت ویزیت برای فروشنده عمل کرده و اطلاعات آن فروشگاه درون آن قرار دارد . همچنین از امکانات مهم این پیامک قابلیت قرار گرفتن لینک صفحات اجتماعی آن فروشگاه است که مشتریان تنها با یک لمس ساده عضو آن ها خواهند شد .

نکته مهم این پیامک ها ارسال پیام به بلک لیست هست آن هم به این دلیل که خود شخص مشتری با اطلاع کامل و میل به دریافت پیامک شماره خود را داخل دستگاه وارد نموده و از دریافت آن اطلاع کامل دارد .

حال پس از مدتی فروشندگان با جمع آوری شماره موبایل مشتریان خود بانک شماره ای از افرادی را در اختیار دارند که حداقل یکبار به صورت حضوری به آن مکان سر زده باشند که بسیار بسیار کاربردی تر و مناسب تر از ارسال پیامک بی هدف به بانک های شماره چه منطقه ای و چه مشاغل است .

حال امکان ارسال پیامک انبوه از طریق آن پنل یا سامانه وجود داشته چون درواقع پنل دستگاه یک پنل پیامک نیز هست .

دستگاه ذخیره شماره مشتری

بنابراین یک دستگاه ارسال اس ام اس , ترکیبی از یک دستگاه فیزیکی برای دریافت شماره موبایل و یک سامانه یا پنل پیامک است که به مراتب از یک پنل تنها کاربردی‌تر و بهتر است .

دستگاه ذخیره شماره مشتری امین یک نمونه باکیفیت و کاربردی با قابلیت های بسیار زیاد تر نسبت به پنل های پیامک عادی است به طوری که موارد زیر تنها بخشی از این امکانات متنوع است :

1 ) ارسال پیامک خوش آمدگویی

2 ) ارسال به بلک لیست

3 ) ایجاد و ارسال نظرسنجی

4 ) قابلیت گروه بندی آنی از طریق دستگاه

5 ) دریافت سیستمی تاریخ تولد مشتریان

6 ) ارسال پیامک انبوه

از نکات مهم خاص و منحصر به فرد این دستگاه و سامانه‌ی آن امکان ارسال پیامک انبوه به بلک لیست است به شکلی که در صورت اطلاع رسانی یا خدماتی بودن پیامک با قرار گیری متن ” عدم دریافت = ارسال 1 ” متن ارسالی برای تمامی مشتریان آن فروشکاه ارسال شده و مشتریان در هر لحظه در صورت عدم تمایل به دریافت آن در ارسال های بعدی از لیست مشتریان آن فروشگاه کنار خواهند رفت .

همچنین از نکات مهم و جدید دستگاه امین میتوان به قابلیت دریافت پیام نیز اشاره کرد . چون تمامی دستگاه های ثبت شماره از خطی مشترک برای تمامی ارسال های خود استفاده میکنند و دستگاه امین نیز از این قاعده مستثنی نیست اما امکان سیستمی و هوشمند این سامانه پیامک دریافتی را براساس آخرین ارسال کننده پیامک به دست فروشنده رسانده و در واقع یک کانال ارتباطی دو طرفه را برای فروشنده و مشتریان ایجاد میکند .

برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی این دستگاه کاربردی به لینک زیر مراجعه فرمایید :

دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتری امین

با دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتری امین فروش خودت را چند برابر کن !!

امتیاز مقاله :


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *