تبلیغات

درعصرامروز و باتوجه به شرایط اقتصادی حاکم برجامعه ، همه ی کسب وکارها و افرادی که به دنبال درآمدزایی و ارائه خدمات هستند سعی دارند خود رابه گروه بزرگی از مخاطبان هدف معرفی و تبلیغ کنند و شیوه ی بازاریابی پیامکی هنوز هم یکی از معروف ترین و کاربردی ترین روش های تبلیغات است.
قبل از هر چیزی ساده ترین تعریف را از بازاریابی پیامکی (SMS Marketing) عنوان میکنیم : ارسال پیام تبلیغاتی در قالب یک اس ام اس ، به مشتری و افراد مختلف را بازاریابی پیامکی گوییم . که ازاین طریق می توان مخاطب را جذب و به مشتری تبدیل کرد.
اما آیا همه چیز به سادگی این تعریف است ؟ قطعا جواب ما منفی است.
برای اینکه بتوانید به اهداف خود در زمینه افزایش فروش و سود نزدیک تر شوید باید تکنیک های خاصی برای کسب و کارخود اتخاذ کنید ؛ به یاد داشته باشید که ارتباط شما با مردم و مخاطبانتان باید مداوم ، پیوسته و همراه با اندیشه باشد تا اسم برند و محصول شما ، همیشه در ذهن مخاطب و در صدر بازاریابی باقی بماند.
با الزاماتی که در عصر امروز باآن مواجه هستیم وشرایط حاکم ، درصد قابل توجهی از افراد در قشرهای مختلف ، ساعات زیادی از طول روز را به استفاده از تلفن همراه ، در جنبه های مختلف آموزشی، خدماتی، تبلیغاتی ، سرگرمی ، درآمدزایی و…. سپری میکنند پس استفاده از شرایط موجود در جهت منافع محصولات و خدماتتان میتواند یک فکر اقتصادی باشد.
شاید به نظر بیاید که پیامک های تبلیغاتی ، راه چندان موثری در راستای رسیدن به اهدافتان نباشد ولی بهتراست بدانید احتمالا هیچ رسانه ی دیگری نتواند باپیامک رقابت کند . حتی رسانه های تبلیغاتی سنتی مانند تلویزیون نیز تا این اندازه بین مخاطبان نفوذ ندارند.
گوشی های همراه و خواندن پیامک های متنی به سبب همیشه در دسترس بودنشان به نفع شماهستند ؛ بیشتر پیامک ها در کمترازی ک دقیقه پس از دریافت خوانده می شوند و این یک مزیت بزرگ برای بازاریابی است . پس اگر بازاریابی قصد داشته باشد پیامی فوری را به مخاطبان هدف برساند بهترین روش بهره گیری استفاده از پیامک است .
شیوه ی بازاریابی پیامکی درعین تاثیرگذاری بالا یکی از مقرون به صرفه ترین روش های بازاریابی نیز محسوب میشود.
بهره گیری از این شیوه ی تبلیغاتی همانند سایر فعالیت های تبلیغاتی ، استراتژی مربوط به خودرا میطلبد. همچنین می دانید ارسال پیامک به افراد ، به شیوه ی دستی و فردی کاربسیار زمان بر ودشواری است . پس اولین قدم شما باید ایجاد یک سامانه ارسال پیامک انبوه یا همان پنل اس ام اس باشد.
برای این کار شما میتوانید از اپلیکیشن مربوطه و یا از طریق وب وبه صورت آنلاین استفاده کنید و قادر باشید به طور آنی و سرعت بسیاربالا پیامک های مورد نظرتان را به میلیون ها کاربرد ارسال کنید و درباره ی محصول و خدمات خود اطلاع رسانی کنید؛
پس یک حساب کاربری برای بیزینس تان ایجادکنید و سپس ارسال پیامک متنی به مشتریان وکاربران را برنامه ریزی و مدیریت کنید.
حال یک سوال پیش میاید که این پیامک ها باید به چه افرادی و به چه شماره هایی ارسال شوند؟
شما ازدوطریق میتوانید اینکار را انجام دهید.
1) تعریف کردن یک لیست مشخص از شماره ی تماس افراد خاصی که مشتریان وفادار شماهستند که به آن باشگاه مشتریان گفته میشود یا هراشخاص دیگری که مدنظرتان است و بارگذاری این لیست وشماره ها در پنل پیامک که از کاربرد های مهم دستگاه‌ ذخیره شماره موبایل مشتریان یا همان دستگاه باشگاه مشتریان است .
2) کمک گرفتن از بانک اطلاعات وشماره تلفن هایی که شرکت های ارائه دهنده خدمات پیامکی در اختیاردارند.

تاثیر تبلیغات

دراستفاده از متد اس ام اس مارکتینگ ،برای ارسال پیامک های تبلیغاتی فقط یک شماره اختصاصی برای همیشه و تمامی پیام ها داشته باشید زیرا بسیاری از مشتریان شمارا باهمان شماره اختصاصی میشناسند و حتی بخش دیگر از آنان این شماره را در حافظه موبایل خود ذخیره می کنند.پس اینکه هر دفعه بایک شماره متفاوت اقدام به ارسال پیامک کنید ،باعث گیج شدن وپراکنده شدن مشتری ها می گردد.

از این نکته غافل نشوید که محصولات و خدمات شما بیشتر برای چه قشری کاربردی تر است؟به طور مثال:شاید ارسال پیام تبلیغاتی مبنی بر کاشت ناخن در سالن زیبایی تان برای شماره هایی که متعلق به آقایان هست ، برای شما چندان مفید و سودمند نباشد و نتیجه مورد انتظارحاصل نشود ؛ پس هیچ گاه تاثیر تطابق محصولاتتان با نیازهای افرادی که برایشان پیامک تبلیغاتی می فرستید را نادیده نگیرید.
علاوه برآن ارسال پیامک به مخاطبان هدفی که از نظر جغرافیایی نیزبه شما نزدیک تر هستند ، مفیدتراز افرادی است که فاصله ی طولانی تر باشمادارند.
میدانید که بازار بازار رقابت است وشما تنها برندی نیستد که این خدمات یا محصول را ارائه میکنید .پس علاوه براینکه باید بکوشید متن پیامتان خیلی طولانی نشود ، باید سعی کنید امتیازهای ویژه برندتان یا تخفیف خاص یافروش قسطی که منظور کرده اید را حتما ذکر کنید.
فراموش نکنیدکه پیامک ها وتوضیحات طولانی نه تنها برای مشتری جذابیتی ندارد بلکه احتمال اینکه پیامتان بدون خوانده شدن به سطل زباله منتقل شود رانیزبالا میبرد. این یک امرثابت شده است که ازدید عامه ی مردم پیامک هایی بامتن بلندبالا کسل کننده هستند واکثریت ترجیح میدهند برای این دست پیام ها وقتی صرف نکنند.
سعی کنید باجملات بسیار کوتاه جان مطلب را بیان کنید .مشتری ها اگربه زمینه ی تجارت شماعلاقه داشته باشند، مطمئنا دنباله ی آن را میگیرد واطلاعات بیشتر را دریافت می کنند و اگر علاقه ای نداشته باشند زمان زیادی ازآنان گرفته نشده.
متد اس ام اس مارکتینگ درصورت به کارگیری خلاقیت وابتکار، قابلیت این را داردکه فرصت های باورنکردنی رابرای هرکسب وکار ایجادکند وموجبات موفقیت های بعدی را فراهم کند.
این شیوه می تواندیک فرصت بزرگ برای تجارتتان باشد ولی درصورت اشتباه ، منجربه ازدست دادن مشتریان می شود.شایان ذکر است که این شیوه ی بازاریابی انعطاف پذیری بالایی دارد.
باید سعی کنید محتوای خوب و جذابی برای پیام های تبلیغاتی خود ایجاد کنید . متن پیام باید اطلاعات رابه صورت کامل دراختیار مشتری قرارداده وضمن اطلاع رسانی درست ودقیق وجامع و خلاصه، جذاب و تاثیرگذار نیز باشد ودرمشتری انگیزه خرید ایجادکند.
به جای اینکه به بیان اغراق آمیز درباره ی خدماتتان بپردازید به طور صمیمانه و دوستانه پیشنهادات خودرا مطرح کنید.فراموش نکنید جملات ، حاوی بار مثبت یا منفی هستند پس جملات خیلی اغراق آمیز نه تنها میل مشتری را نسبت به خرید افزایش نمی دهد بلکه وجه ی شما را تخریب میکند.
توجه به زمان ارسال پیامک نکته ی دیگری است که نباید فراموش کنید.برای اینکه پیام تبلیغاتی شما بیشتر دیده شود و هدف موردانتظارتان محقق شود ، سعی کنید زمان مناسبی را برای ارسال اس ام اس انتخاب کنید وگرنه درصورت ارسال در تایم نامربوط ، تبلیغ شما به کوه پیامک های ناخوانده میپیوندد ونتیجه ای دربر نخواهد داشت ؛ به طور کلی ارسال پیامک در تایم های اداری نتیجه مثبت تر و بهتری برایتان خواهد داشت.
قید مطالب کلیدی در پیامک های تبلیغاتی رافراموش نکنید.پیامی که ارسال می کنید باید شامل:نام تجاری محصول یاخدمات ، ایمیل شما یاهرگونه اطلاعات مربوط به برقرای تماس و لینک وبسایت تان باشد.

هزینه تبلیغات

برای تاثیر گذاری بیشتر می توانید محتوای تبلیغاتی تان را بایک واژه صمیمی و خوشایند آغاز کنید و حتی اگر از قبل اطلاعات و اسم مشتری را دارید ، می توانید از اسم خود مخاطب در آغاز پیامتان بهره بگیرید .این اقدام احتمال اینکه مخاطب تا انتهای پیامتان را بخواند را دوچندان میکند.
دربه کار بردن واژگان دقت کافی رابه خرج دهید .از کلمات کوتاه و جذاب استفاده کنید .اگر تخفیف ویژه ای برای محصولتان در نظردارید ،بهتر است به جای عنوان کردن واژه ی( درصد) از خود علامت(%) استفاده کنید.
تایمی را که برای تخفیف درنظرگرفته اید در محتوای پیامک ارسالی قید کنید .اینکار باعث میشود عجله و انگیزه ی مخاطب برای دریافت خدمات از شما افزایش یابد ویک فشار روانی به مخاطب القاشود که زودتر اقدام به خرید کند.
این روش بازاریابی نسبت به سایر شیوه های تبلیغاتی بسیار سهل ، سریع و مقرون به صرفه است پس تاثیر آن رانادیده نگیرید.

درنهایت سعی کنید در متون تبلیغاتی خود خلاقیت به خرج دهید و ازتکرار جملات کلیشه ای پرهیز کنید. می توانید در صورت لزوم ازلینک ویدیو ، پیام صوتی ، عکس و…..در رابطه با بیزینس تان نیزاستفاده کنید .مهم تر از هرچیزی برای حقوق مخاطبانتان احترام قائل شوید و امکان لغو وانصراف ازخبرنامه پیامکی خود
را برایشان فراهم کنید و حتی بهتراست ازمشتری سوال کنیدکه آیا تمایلی به دریافت پیامک های بعدی شما دارد یاخیر؟
با اینکار حس ارزش و احترام را از جانب خودتان به مشتریان القا کرده اید .

برای رای دادن کلیک کنید
[تعداد رای دهندگان: 1 میانگین کل : 5]


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *